Decydując się na zakup odzieży skórzanej każdy pragnie, by otrzymany produkt służył mu w świetnym stanie jak najdłużej. Skóra to materiał naturalny, który potrzebuje odpowiedniej konserwacji, aby móc estetycznie się prezentować. Odpowiednia wiedza na temat pielęgnacji tego typu produktów odzieżowych sprawia, że przy małym wysiłku można osiągnąć naprawdę świetny efekt. Konserwacja skór wymaga jednak regularnych działań. O tym, na co warto zwrócić uwagę podczas pielęgnacji wyrobów tego typu, przeczytasz w tym artykule.
Prezentujemy Ci sprawdzone metody i wierzymy, że ich wykorzystanie pomoże Ci jak najdłużej utrzymać zakupiony produkt w idealnej kondycji. Na szczęście wszystkie wyroby skórzane pozostają zawsze w modzie dzięki swojej uniwersalności. Klasyka jest przecież zawsze trendy.
O czym zatem należy pamiętać podczas konserwacji skór?
- Nie doprowadzać do przemoczenia wyrobów. Jeżeli to nastąpi, powiesić wyrób na odpowiednim wieszaku i suszyć w przewiewnym miejscu w temperaturze pokojowej. Nie suszyć w suszarkach bębnowych oraz w pobliżu urządzeń emitujących ciepło.
- Aby uniknąć zdeformowania lub zniekształcenia wyrobu, należy zawsze używać odpowiedniego wieszaka.
- Nie pozostawiać wyrobu w miejscach silnie nasłonecznionych- długotrwałe działanie promieni słonecznych może powodować blaknięcie koloru.
- Nie prasować podszewki w gotowym wyrobie, ponieważ może to doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia. Zmiętą podszewkę prasować można tylko po uprzednim jej wypruciu.
- Nie narażać wyrobu na beżpośrednie działanie kosmetyków (szminek, perfum, lakierów, pudru, dezodorantów, pudrów, itd.), gdyż mogą one powodować trudne do usunięcia plamy.
- Przechowywać wyrób w workach tekstylnych (nigdy plastikowym) w miejscu suchym, ciemnym, przewiewnym. W okresie letnim zabezpieczyć wyrób środkami owadobójczymi.
- Czyszczenie i renowacje skóry należy wykonać tylko w wyspecjalizowanych punktach usługowych.
- W eksploatacji tego rodzaju wyrobów pamiętać należy o nie odporność na działanie potu, skóry mogą brudzić w granicach norm dopuszczalności.
- Skóra owcza aksamitna jest nieodporna na działanie deszczu oraz suche i mokre tarcie.
- Wierzchnia warstwa skóry może ulegać ścieraniu w trakcie tarcia skóry.